فرصت های بازار کشور عراق

بهترین راه صادرات به عراق

بیش ترین میزان صادرات از گمرکات خسروی ، مهران ، غرب تهران ، باشماق ، کرمانشاه و پیرانشهر بوده . بصره عراق نزدیک ترین بازار صادراتی به ایران می‌باشد و فاصله آن تا آبادان ۲۰ کیلومتر است ،که نزدیکی مرز بصره به ایران ، صادرات به عراق را تسهیل می‌نماید .

این امر باعث اهمیت در بحث تامین مواد غذایی بازار عراق شده است و جزء مزیت های مهم صادراتی به عراق از سوی ایران محسوب می‌شود.

یکی از شرایط صادرات کالا به عراق داشتن برچسب لاتین و عربی بر روی کالا است . با توجه به این که سیستم نظارتی ، انتظامی و قضایی در عراق ضعیف است بهتر است برای دریافت وجه معاملات یا به صورت نقد و یا به صورت اعتبارات اسنادی باشد .

مهم ترین سیستم ارتباطی با تجار عراق از طریق ایمیل است ، و باید همه‌ی مکاتبات ، بروشر و کاتالگ ها به زبان عربی باشد

بهترین کالا برای صادرات به عراق
انواع کاشی ، سیمان سفید ، کولر آبی خانگی ، مواد شیمیایی ، رب گوجه فرنگی ، لوازم خانه داری و پاکیزگی ، هندوانه تازه ، انواع شیرینی جات ، پیاز ، موسیر ، حیوانات زنده ، انواع روغن های نباتی و حیوانی ، انواع نوشابه ها ، محصولات معدنی ، محصولات شیمیایی ، محصولات و مواد پلاستیکی ، انواع پوست ، چرم ، کیف ، چوب ، منسوجات و سنگ ساختمانی در لیست کالا های صادراتی می باشند ، که از ایران به این کشور صادر شده‌اند.

عمده ترین صادرکنندگان به عراق به ترتیب ترکیه ، چین ، ایران ، آمریکا و کره جنوبی می باشند . لازم به ذکر است که کشور های ترکیه ، عربستان و اردن جزء رقبای ایران در تجارت با عراق هستند .

نوشتهٔ پیشین
افزایش صادرات به عراق
نوشتهٔ بعدی
تجارت خارجی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست